Кин: На Јунајтед му треба вистински лидер

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рој Кин, вели дека сегашниот состав нема вистински лидер на теренот и дека е тоа голем проблем за екипата.

-Не ми се допаѓа тоа што го гледам од Јунајтед. Тие играат фудбал само на моменти и не можам да кажам дека има лидери во тимот – изјави Кин за дел од медиумите.

– Не верувам дека Ерик тен Хаг ќе остане како менаџер. Не знам зошто луѓето мислат дека наредната сезона Тен Хаг може да направи нешто позитивно. Јас лично не го гледам тоа. Не гледам никаков карактер, јас се уште чекам да видам лидер во тимот – беа зборовите на Кин.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ





НАЈНОВО