Каталонците го пикирале играчот на Наполи

Екипата на Барселона размислува да испрати понуда до играчот на Наполи, Хвича Кварацелија, наведуваат денеска дел од медиумите.
Грузецот е еден од најдобрите во редовите на италиајнскиот состав а неговата трансферна сума е околу 80 милиони евра.
Тој во сезонава има реализирано 31 меч а успеа да дојде до 6 погодоци и пет асистенции. Неговиот договор со италиајнскиот тим е валиден до 2027 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО