Канаваро ќе го води Удинезе

Фудбалскиот состав на Удинезе го обезбеди на клупата Фабио Каневаро. Поранешниот фудбалер на италијанската репрезентација, Јувентус ина Реал Мадрид, потпиша договор до 30 јуни во 2024 година.

Канаваро двапати стана шампион на Италија со Јувентус а истото го повтрои во Шпанија со Реал Мадрид. Канаваро го освои Мундијалот во 2006 година кога ја доби и наградата – „Златна топка“. Канаваро беше тренер на неколку екипи во Кина и воедно на националниот тим.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО