Клинсман посакува победа на Интер во дербито на Милано

Фудбалерите на Интер денеска ќе гостуваат кај Милан. Поранешниот напаѓач на „нероаѕурите“, Јирген Клинсман, се надева дека неговиот некогашен тим ќе може да го обезбеди Скудетото со победа против градскиот ривал.

– Да речеме само дека тоа е прекрасна околност, речиси сон. Но, тоа дефинитивно нема да се претвори во опсесија. Сезоната покажува дека Интер е најдобриот тим. Сепак, дерби е навистина непозната планета без сигурни работи – вели Клинсман.

– Каде и да игра Интер, секогаш гледате големи црно-сини точки на стадионот, прекрасно е. Инзаги успеа да му даде идентитет на тимот и има алтернатива на високо ниво на секоја позиција – изјави Клинсман.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО