Кадетите на Македонија стартуваат против Словачка

Со натпреварот меѓу кадетските селекции на Швајцарија и на Косово денеска напладне (12 часот) ќе почне квалификацискиот турнир, група Б, за пласман на Европското првенство (ЕП) до 18 години.

Македонија во првиот натпревар (15 часот) ќе игра против Словачка.

Натпреварите ќе се играат во салата во „Автокоманда“ во Скопје, а влезот е слободен.

Распоред на натпреварите:

Денеска (15 часот): Македонија- Словачка

Утре (15): Македонија – Швајцарија

Недела (15ч.): Македонија – Косово

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО