Крос ќе го игра последното ЕП

Играчот од средината на теренот во германската фудбалска репрезентација, Тони Крос, кој со Реал Мадрид ја освои ЛШ, има желба да го подигне шампионскиот пехар на Европското и да замине во пензија.

Тоа беше посебен начин да ја завршам мојата клупска кариера.Целата сезона е посебен начин за збогување“ – вели Крос.

-Освојувањето на Еврото би било совршен крај на кариерата. Но, јас сум реалист и знам дека нема да биде лесно.Фокусирани сме да го покажеме најдоброто“ – вели Крос.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО