Јокиќ се израмни со Оскар Робертсон и Вилт Чембрлен

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, го постигна 20-от трипл-дабл сезонава откако синоќа неговиот тим славеше на домашен терен на дербито со Бостон селтикс.

Со овој трипл-дабл Јокиќ стана четвртиот играч во историјата на НБА кој забележал најмалку 20 трипл-дабл во повеќе сезони. Ова претходно го забележаа само Оскар Робертсон, Расел Вестбрук и Вилт Чембрлен. Минатата сезона Јокиќ забележа 29 трипл-дабл во текот на сезоната.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО