Јакин: Ќе играме да се докажеме пред сите

Селекторот, Мурат Јакин, кој утре со неговата Швајцарија ќе излезе на мегдан со бранителот на европската фудбалска титула – Италија, вели дека противникот треба да ја има улогата на фаворит.

– Италија е пофудбалска земја. Веруваме во нашите квалитети и сакаме да се докажеме. Мислам дека секој има шанса да победи. Ќе играме со големо задоволство – потенцира предводникот од клупата на Швајцарија.

Мечот од првиот елиминациски дел ќе биде одигран утре од 18.00 часот на стадионот во Берлин.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО