Будимпешта и „МВМ Доме Арена“ остануваат домаќини на Ф4 до 2027 година

МВМ Доме Арена“ во Будимпешта ќе биде домаќин на Ф4 турнирот од ЛШ кај дамите и во следните три години, односно најмалку до 2027 година.

ЕХФ и ракометната куќа на Унгарија ја продолжија одлична соработка, која датира од сезона 2013/14. Во првите седум сезони, завршницата во Будимпешта се играше во „Ласло Пап Арената“.

Од сезона 2013/14 кога е воведен новиот формат во Лигата на шампионите, унгарската престолнина е домаќин на најдобрите четири екипи од европската елита.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО