Хари Кејн: Сакаме да останеме запаметени како победници на голем турнир и подготвени сме да го прифатиме предизвикот

Хари Кејн изјави дека Англија е посветена на освојување на Евро 2024 година.

– Сите сакаме да бидеме запаметени по освојувањето на еден голем турнир со Англија , не само по тоа што игравме добро на големите натпреварувања. Знаеме дека ова е нешто со што треба да се гордееме и да се почитуваме, и продолжуваме да се стремиме кон тоа. Ќе бидеме разочарани ако не победиме. Можеби ќе немате среќа и ќе испаднете на пенали, но ние навистина сакаме да победиме и да почнеме да победуваме како национален тим затоа што го градевме до овој момент. Знаеме дека ќе биде тешко, но ние сме подготвени за предизвикот, изјави капитенот на Англија.

Англичаните денеска ќе го одиграат првиот натпревар во групата Ц против селекцијата на Србија . Натпреварот се игра во 21:00 часот во Гелзенкирхен.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО