Гундоган сака „панцирите“ да играат како Реал Мадрид

Капитенот на фудбалската репрезентација на Германија, Илкај Гундоган, имаше интересен одговор на прашањето како неговата земја може да ја освои титулата на ЕП .

– Пред сè, треба да се справиме со притисокот. Менталитетот дефинитивно ќе игра одлучувачка улога. Можете да го погледнете Реал Мадрид, најуспешниот тим во последната деценија. Тие никогаш не паничеа и секогаш беа мирни – вели Гундоган. Германија на на стартот на елиминации на континеталниот собир утре ја очекува мечот со Данска

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО