Гуеи пред мечот Англија – Словачка: Нема поволна ждрепка и лесни противници

Англискиот репрезентативец Марк Гуеи ги отфрли тврдењата дека тој и неговите соиграчи добиле „поволен“ противник во осминафиналето на ЕП.

– Нема поволна ждрепка. Секој противник е тежок и мораме да останеме мирни. Имаше притисок врз нас, но остануваме фокусирани на нашиот следен натпревар. Се’ уште не сме го анализирале противникот, но јасно ни е дека тие се силен состав.

Мораме да бидеме целосно подготвени за следниот предизвик. Благодарен сум што сум тука и уживам на турнирот, изјави централниот дефанзивец на Англичаните.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО