Германците сакаат да го задржат Симонс

Фудбалерот, Чави Симонс, е пред преселба во РБ Лајпциг откако германскиот состав одлучи дека сака да го купи играчот од средниот ред на ПСЖ. Доколку тоа се случи, РБ Лајпциг ќе мора да плати клупска рекордна сума. Моментално најскап трансфер е потписот на Лои Опенда за 40 милиони евра. Симонс во претходната сезона одигра 32 натпревари на кои постигна 8 голови и 11 асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО