Ѓорческа се пласираше во четвртфинале на турнирот во Рим

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ќе игра во финалето на турнирот во Рим откако нејзината противничка Кристина Дину го предаде мечот во вториот сет.

Утре во четвртфиналето Ѓорческа ќе игра со победничката од мечот Варвара Лепченко (САД, 4 носителка) и Сузан Бандекин (Швајцарија, квалификантка).

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО