Зиркзе го засилува Манчестер Јунајтед

Џошуа Зиркзе следната сезона ќе го гледаме во дресот на Манчестер Јунајтед, овој трансфер е договорен и во наредниот период ќе следи официјализација.

Италијанскиот новинар и експерт за трансфер пазарот, Фабрицио Романо денеска објави дека е завршено, а открива и детали од договорот.

Според неговите информации Манчестер Јунајтед ќе плати сума малку над 40 милиони евра со подобри услови за плаќање.

Договорот кој ќе го потпише Зиркзе со Јунајтед ќе има важност до 2029 година и опција за продолжување на уште една.

Договорот кој ќе го потпише Зиркзе со Јунајтед ќе има важност до 2029 година и опција за продолжување на уште една.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО