Ѓорческа „падна“ на првата пречка во Анталија

Лина Ѓорческа не успеа да го скокне првото коло на ИТФ фјучрсот во Анталија.
Македонската тенисерка денеска загуби во два сета од Александра Шубладзе.

Русинката го доби првиот сет со 6-2 додека во вториот славеше со 6-3.
Бидејќи огранизаторот во Турција се соочи со лоши временски услови и обилен дожд,
мораше драстично да го промени распоредот. Затоа мечот на Ѓорческа беше пролонгиран
за цели два дена.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО