Французинот веројатно ќе ја напушти татковината

Првиот голгетер на ПСЖ, Килијан Мбапе, ќе си замине на крајот на сезоната,
објави денеска Фабрицио Романо, кој одлично ги познава збиднувањата во светот на фудбалот.

Брзоногиот напаѓач наводно, им стави до знаење на челниците на тимот дека
нема да го продолжи договорот и дека ќе се активира во друг состав.
Од претходно беше најавено дека Реал Мадрид е главниот кандидат да дојде
до потписот на Мбапе кој има постигнато 128 голови за „светците“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО