Ѓер и Битигхајм во финалето на женската ракометна Лига на шампиони

Ракометарите на унгарски Ѓер и германски Битигхајм ќе играат во големото финале на женското издание на Лигата на шампионите.

Ѓер во вчерашното прво полуфинале го совлада Есбјерг со 24:23 (13:9), додека Битигхајм победи против Мец со 36:29 (14:15).

Финалето е закажано за денес со почеток во 18 часот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО