(ФОТО) Македонските ракометар пред мечот со Германија си ги одмерија силите во „брза географија“

Македонската ракометна селекција по отворањето на ЕП во Германија со пораз од Франција во Дизелдорф денес имаше ден за транспорт во Берлин.

Тоа беше направено со воз, а нашата селекција за да го исполни времето додека патува го искористи на еден доста несекојдневен начин.

Познато е дека нашите ракометари во подготовките играа и покер, а овојпат се решија за нешто друго.

Имено Филип Кузмановски, Томислав Јагуриновски, Мартин Томовски и еден од физиотерапевтите си ги одмерија силите во популарната игра „Брза географија“, а судија и беше Филип Талевски.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО