Ф1 ги претстави возачите за новата сезона

Како најава на новата сезона, Формула 1 (Ф1) објави фотографија со 20-те возачи кои ќе бидат на патеките во тековната 2024 година.

Дваесетте пилоти од 10-те Ф1 тимa се собраа пред почетокот на предсезонските тестирања во Бахреин. Сезоната 2024 почнува на 2 март во Бахреин, а ќе заврши на 8 декември, со последната, 24-та трка во Абу Даби.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО