Дибала неизвесен за реваншот во Леверкузен

Настапот на ѕвездата на Рома, Пауло Дибала на утрешниот реванш полуфинален меч во Лига Европа (ЛЕ) против Баер Леверкузен е под голем знак прашање. Баер, новиот шампион на Германија, има предност по првиот меч на „Олимпико“ во Рим од 2:0.

Аргентинскиот напаѓач се повреда во неделата против поранешниот клуб. Јувентус и беше принуден да го напушти теренот. И покрај неколкуте слободни денови и рехабилитацијата, Дибала сè уште не е 100 проценти „фит“ и ќе треба дополнителни тестови за да се процени неговата состојба за утрешниот натпревар против Леверкузен, пишува „Кориере дела Сера“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ





НАЈНОВО