Кан сепак ќе се појави на мечот во Шпанија

Легендарниот голман на Баерн Минхен, Оливер Кан, денеска ќе биде во Мадрид на реванш мечот меѓу Реал и Баварцитево ЛШ иако не добил покана од неговиот поранешен тим.

Сепак, „кралевите“ откако дознале дека Кан кој има нарушени односи со Баерн не добил покана да присуствува на новиот стадион – „Сантијаго Бернабе“, се решиле тие да го повикаат. Тензиите меѓу Кан и германскиот состав настанаа во мај во 2023 година кога Генералниот директор доби отказ.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО