Бенитез е на чекор до трансфер на Пиринеите

Голманот на фудбалскиот состав ПСВ, Валтер Бенитез, може да замине во екипата на Атлетико Мадрид.

Според одредени наводи, интернационалецот од Аргентина е подготвен да ја промени средината уште во текот на летово.

Шпанскиот клуб преговара за потпишување на долгорочен договор со искусниот голман.Тој има тековна соработка со холандскиот состав до крајот на јуни во 2025 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО