Де Јонг не го продолжува договорот, Барса сака да го продаде

Според каталонскиот весник „Спорт“, уште во октомври 2023 година, Каталонците му понудиле на играчот од средниот ред да го продолжи договорот, кој истекува во 2026 година, но без зголемување на платата.

Холанѓанецот се уште не одговирил на предлогот и најавил дека ќе чека до некоја следна можност за нови преговори. Доколку Де Јонг не сака да го продолжи договорот, Барселона ќе се обиде да го продаде уште ова лето. Меѓу можните купувачи се Баерн Минхен и клубовите од Премиер лигата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО