Дарко Велковски сега не е фудбалер на Динамо Букурешт

Репрезентативецот на Македонија, повеќе не е фудбалер на Динамо Букурешт, потврди романскиот клуб на социјалните мрежи.

Дарко Велковски го напушта клубот во кој ја помина последната полусезона. Засега има неколку заинтересирани екипи, но не е познато каде Велковски ќе ја продолжи кариерата.

Во кариерата претходно Велковски настапуваше за Македонија Ѓорче Петров, Работнички, Вардар, Ал-Етифак и Ријека.

ПОВРЗАНИ ТЕМИ

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО