Спалети: Видовме и добри, но и безмислени работи во нашата игра

Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија Лучијано Спалети беше краток по победата од 2-1 над Албанија на стартот од ЕП.

– Видовме многу добри работи, но и бесмислени. Во вториот дел албанските фудбалери се обидувааа да го искористат просторот што им го дадовме, но за среќа не го искористија.

Албанија за четири дека ќе игра со Хрватска, а за Италија следен противник на првенството ќе биде Шпанија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО