Три нови натревари на ЕП, дербито е во Гелзенкирхен

Третиот ден ЕУРО 2024 носи три нови натпревари, два во Ц и еден во Д групата.

Програмата ќе ја отворат две репрезентации од групата Д. Тоа се Холандија и Полска. Двете репрезентации од 15 часот ќе го започнат натпреварот на стадионот Фолкспарк во Хамбург.

Вториот натпревар ќе започне во 18 часот. Првиот меч во Ц групата ќе го одиграат Словенија и Данска. Натпреварот се игра во Штутгарт.

Последниот натпревар ќе се одигра во Гелзенкирхен. Од 21 часот силите ќе ги одмерат Србија и Англија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ





НАЈНОВО