Далас ќе го трејдува Тим Хардавеј Јуниор

Далас го стави Тим Хардавеј Jуниор на трговскиот пазар. Маверикс се обидуваат да го разменат искусниот 32-годишен кошаркар, со надеж дека ќе ја зајакнат ротацијата на тимот.

Хардавеј има уште една година од договорот, во која ќе заработи 16,2 милиони долари. Напаѓачот не беше дел од ротацијата на Мавс во последниот плеј-оф, во кој тимот стигна до финалето на НБА .

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО