ЗАНИМЛИВОСТИ

Порно ѕвезда „алатката“ ја замени со микрофон – стана спортски репортер

Спортските емисии, особено оние за фудбал денес се незамисливи без згодни и убави водителки, а најново лице во оваа професија е поранешната порно ѕвезда Миа Калифа. Атрактивната порно ѕвезда која својата прва професија, барем за момент ја стави во мирување,...

Сега е потврдено: Меси чека принова! (ФОТО)

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси наскоро ќе добие уште еден член на семејството. Долго се шпекулираше на таа тема, но денеска самиот тој преку профилот на Инстаграм ја потврди информацијата. Аргентинецот објави фотографија на која тој и двата сина го...

ФОТО: Шпанската полиција го уапси „Кристијано Роналдо“

Реал Мадрид вчера со судни маки го совлада градскиот ривал Гетафе во гости со 2-1 во мечо од 8. коло од Ла Лига. „Кралевите“ до победата стигнаа во самиот финиш на мечот кога на сцена стапи Кристијано Роналод. Сепак многу...

ВИДЕО: Коментатор го прекина преносот поради два недосудени пенали

Vladimir Nikoloski komentirao je utakmicu druge ruske lige, no u 66. je otišao sa svog mjesta zbog sudačkih previda. 'U redu, možda sam malo pretjerao', rekao je kasnije Владимир Николоски, руски коментатор кој вршеше пренос од втората руска лига од...

ФОТО: Луда прослава по пласманот на СП – гол како од мајка роден играше...

  Емил Халфредсон, фудбалскиот репрезентативец на Исланд и член на италијански Удинесе на својот профил на „Инстаграм“ објави прилично интересна и нетипична слика. Имено, овој 33-годишен фудбалер заигра шах, носејќи на себе само црвени папучи, чисто гол како до мајка роден. „Уметноста...

(Видео) Митар Мириќ „грми“ во соблекувалната на Аргентина: Меси и другарите „пеат“ – „Не...

Репрезентацијата на Аргентина со судни маки се пласираше на Светското првенство во Русија идната година, откако на последниот натпревар против Еквадор на гостински терен славеа со 1:3. Лионел Меси постигна хет-трик на тој натпревар и ги одведе своите соиграчи на...

Балканскиот хумор на дело: Роналдо правеше интервју во живо, а му нудеа Голф, ќумур,...

Ѕвездата на Реал Мадрид и португалската репрезентација Кристијано Роналдо е познат по својата интеракција со фановите и активностите на социјалните мрежи. Неговата активност е особено изразена на социјалната мрежа Инстаграм каде Португалецот често одговара во живо на прашањата на навивачите. Досетливите...

Шест жени, девет деца, а сега стигна и првиот внук – Роберто Карлос стана...

Роберто Карлос, поранешниот репрезентативец на Бразил и еден од најдобрите леви бекови во историјата на фудбалот, на 44. години стана дедо, една од неговите ќерки роди момче. Џована, втората ќерка на поранешниот фудбалер на Палмеирас, Интер, Реал Мадрид, Фенербахче, Коринтијан,...

Лудост или храброст – „Гробар“ со точак преку Македонија тргна за Албанија да го...

Кога станува збор за натпревари во кои се среќаваат екипи или селекции од Србија и Албанија секогаш под дифолт значи меч од висок ризик. Ждрепката на УЕФА за Европа лига сакаше српски Партизан и албански Скендербег да се најдат...

ВИДЕО: Балотели не мирува – нова глупост по која сите паѓаа од смеа

Кога станува збор за Марио Балотели повеќе ништо не не изненадува, а дека не може да седи мирен покажа уште еднаш. Овојпат  се одлучи да воведе иновација во тренинг центарот на Ница откако организираше трка со мини-мотори што предизвика големо...