„Белите“ организираа посебна свеченост

Претседателот на фудбалскиот состав Реал Мадрид, Флорентино Перез, зборуваше на специјална церемонија на која им се оддава почит на членовите на „кралскиот клуб“ кои работеле 25, 50 и 60 години.

Тие беа соодветно наградени со 350 сребрени значки, 584 златни значки и 220 златни и брилијантни значки. Церемонијата ја отвори Сантијаго Солари, поранешен играч на Реал Мадрид и актуелен директор на клубот. Потоа збор зеде Флорентино Перез. „Реал Мадрид е чувство.

Таа е најпребирлива спортска организација, со верување дека фер-плејот е патот до триумфот. Затоа денеска сакаме да ја покажеме почитта што клубот ја има кон вас, членовите. Без ваше учество ништо не можеше да се изгради“ -потенцираше Флорентино Перез пред присутните гости.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО