Рабио на „слатки маки“, понуди ќе има од сите страни

Францускиот фудбалер во редовите на Јувентус, Адриен Рабиот, влегува во плановите на повеќето европски гиганти. Последните информации од Германија велат дека за неговиот потпис е заинтересиран и составот на Баерн Минхен. Весникот – „Билд“ денеска наведува, дека договорот на играчот од средниот ред е валиден до крајот на јуни и дека останува дилемата дали ќе му биде продолжен. За 28-годишниот фудбалер се заинтересирани и екипите на Интер и Барселона. Тој му се приклучи на Јувентус од францускиот Пари Сен Жермен во летото 2019 година. Рабио на 197 средби има постигнато 20 гола и 15 асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО