Автобусот на Реал (М) направи сообраќајка на пат кон Германија

Тимскиот автобус на Реал Мадрид денеска учествуваше во сообраќајна несреќа на автопат,                               додека патувал кон Германија за утрешниот меч со РБ Лајпциг во првата нокаут-рунда од Лигата на шампионите.
Според германскиот весник „Билд“, автобусот на „кралевите“ бил вклучен во судир со бела Тојота на автопатот А4 помеѓу Ајхелборн и Хора.
Во извештајот се вели дека има минимална штета на автобусот во Мадрид и, по краткото застанување             за да се провери дали сите се добро, тие го продолжиле своето патување. Сепак, значително                   =поголема штета имало на автомобилот кој учествувал во судирот.
Несреќата наводно се случила кога навивач кој возел со Тојотата се обидел со една рака да го сними автобусот на Реал, па изгубил контрола на возилото и удрил во автобусот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО