Барселона договори трансфер на играч за врска од Бетис

Барселона договори ново засилување во средниот ред и тоа во името на 30-годишниот Аргентинец, Гвидо Родригез.

Фабрицио Романо известува дека трансферот е практично сигурен и играчот од средниот ред на Бетис се согласил да премине во Барса како слободен играч.

Актуелниот договор му истекува на лето и Родригез веќе има усмен договор со Каталонците и наскоро и официјално ќе потпише со нив.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО