Анонимен Чилеанец го елимнинираше Ѓоковиќ во Рим

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ доживеа елиминација во 1/16-финалето на Мастерсот во Рим, откако денеска доживеа тежок пораз од 32. играч на АТП листата, Чилеанецот Алехандро Табиљо.

Ѓоковиќ загуби рутински во два сета со резултат 6:2, 6:3, за само 67 минути.

Во осминафиналето на Мастерсот во Рим, јужноамериканецот ќе се сретне со Карен Хачанов, кој со 6:4, 6:2 го совлада Франциско Черундола.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО