Ау какви две голчишта на Влаховиќ за 20 минути: Јуве води против Сасуоло со 2:0

Јувентус е на добар пат да оствари нова победа во вечерашната пресметка во Серија А, во рамки на 20. коло против Сасуоло.

По првите 45 минути, „старата дама“ има уверлива предност од 2:0, а креатор на оваа предност беше српскиот интернационалец Душан Влаховиќ.

Првиот гол беше вистинска мајсторија на Душан Влаховиќ, кој подоцна, по 20 минути, го дуплираше водството против гостите Сасуоло.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ





НАЈНОВО