Анхел Ди Марија најави повлекување од репрезентацијата

Ѕвездата на Аргентина, Анхел Ди Марија, најави дека финалето на Копа Америка на кое „гаучосите“ ке ја бранат титулата ќе му биде последен натпревар во националниот дрес.

Ди Марија и Аргентинa до мечот за трофејот стигнаа откако во полуфиналето ја совлада Канада со 2:0. Во второто финале по ред, против подобриот од месчот Уругвај – Колумбија, Аргентина ќе атакува на рекордната 16-та титула на Копа Америка.

– Не сум подготвен за мојот последен натпревар за Аргентина, но време е… Што и да се случи во финалето, мислам дека можам да кажам збогум. Дадов се’, изјави Ди Марија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО