ЖФК Љуботен шампион на Македонија

Женскиот фудбалски клуб (ЖФК) Љуботен од Тетово е шампион на Македонија за сезоната 2023/24, со 72 бода, еден повеќе од второпласираната Каменица Саса.

ЖФК Цевитана во наредната сезона ќе настапува во Втората лига. Шампионот во Втората лига, Атлетико обезбеди директно учество во Првата ЖФЛМ за следната 2024/25 сезона.

Во бараж натпреварот за пополнување на Првата ЖФЛ, екипата на Топ Гол забележа убедлива победа над Вардар, 6:0 и во наредната сезона повторно ќе настапува во Првата лига.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО