(ВИДЕО) Столе направи аматерска грешка и прими гол за пораз на Рајо

Екипата на Рајо Ваљекано за која игра нашиот репрезентативец Столе Димитриевски во рамки на 21. коло од Ла Лига претрпи пораз од Лас Палмас со 2-0.

На конечниот исход на мечот кумуваше и катастрофалната аматерска грешка на Димитриевски во 34. минута од мечот по која гостите поведоа со 1-0.

Молеиро ја искористи грешка на Столе и лесно ја испрати топката во мрежата на Рајо.

Печат на мечот и конечниот резултат стави Хавиер Муњоз со гол во 83. минута

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО