(ВИДЕО) Романците елиминирани од ЕП, но ги шокираа домаќините со своето однесување!

Репрезентацијата на Романија во вторникот, во осминафиналето загуби од Холандија со 0:3 и беше елиминирана од Европското првенство (ЕП).

На Романците не им се даваа големи шанси за минување на групата, но со победата против Украина во првото коло и ремито со Словачка заслужија да одат натаму.

Тешкиот пораз во првата нокаут рунда не ги остави во депресија. Напротив, тие се однесуваа џентлменски и ги воодушевија фудбалските навивачи.

Ја исчистија соблекувалната и во неа оставија писмо до организаторите, односно до Германците. Им благодарат за гостопримството и за убавите искуства на турнирот.

This is how Romania’s locker room looked like when they left the Allianz Arena in Munich following their defeat against Netherlands. Class!
byu/ExtensionAd8134 insoccer

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО