Унгарскиот голман Гулаши уште две години на голот на „биковите“

Германскиот бундеслигаш РБ Лајпциг најави продолжување на договорот со голманот на тимот Петер Гулаши. Според објавата на сајтот на клубот, новиот договор со унгарскиот голман ќе трае до 30 јуни 2026 година, отакако претходниот договор истече ова лето.

34-годишниот голман за германскиот клуб настапува од 2015 година.

Сезонава Петер Гулаши одигра 18 натпревари за РБ Лајпциг, прими 15 гола и 5 пати ја задржа мрежата празна.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО