„Црвените ѓаволи“ сакаат да купат играч на „карамелите

Луѓето од фудбалскиот состав Манчестер Јунајтед подготвуваат понуда од 80 милиони фунти за потписот на 21-годишниот централен бек на Евертон, Џерард Брантвајт, пренесоа денеска дел од медиумите во Англија.

Претходно се појавија информации дека младиот фудбалер влегува во радарот на шпанскиот гигант Реал Мадрид и на лондонски Арсенал. Брантвајт има договор до летото 2027 година. Неговата трансферна вредност е околу 30 милиони евра.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО