Тен Хаг: Рајс би бил одличен кај нас, но јас го имам Маунт

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, зборуваше на различни теми пред дерби пресметката од 37. коло меѓу „црвените ѓаволи“ и Арсенал.
Самиот тренер беше прашан за улогата на Деклан Рајс, како и за отсутните од тимот од Манчестер.
„Мејсон Маунт има уште една повреда и нема да биде достапен за дуелот со Арсенал. Лук Шоу исто така има проблем со повреда и ќе биде надвор од теренот. Лисандро Мартинез е очаен да игра, но рано е со Арсенал. Никогаш нема да се обложувам на кондиција. Се работи за нивната иднина и тоа е најважната работа и јас треба да ја преземам одговорноста за тоа. Деклан Рајс е многу добар играч и совршено би се вклопил во Манчестер Јунајтед“ изјави Тен хаг.
Манчестер Јунајтед го пречекува Арсенал во недела од 17.30 часот, а натпреварот е многу важен за двата тима.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО