Србите со втор џокер од Вардар пред ЕП

Ракометната селекција на Србија, како и македонската се подготвува за настап на предстојното Европско првенство.

Селекцијата на нашиот северен сосед се соочува со проблеми околу повредите на ракометарите.

Веќе е познато дека средниот бек на Вардар Матеја Николиќ пред неколку дена беше дополнително повикан во селекцијата на Србија.

Денес стигна дополнителен повик и за левото крило Марко Срдановиќ по повредата на Немања Илиќ.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО