Шешко се премисли, ќе остане во РБ Лајпциг

Aнглиските фудбалски екипи, Манчестер Јунајтед и Челзи, нема да можат да конкурираат за потписот на Бенџамин Шешко. Иако екипите од Премиер-лигата најавија дека сакаат да го купат членот на РБ Лајпциг, сега ќе мораат да бараат друго решение.

Имено, 21-годишниот напаѓач потврди дека во наредните денови ќе потпише нов договор со германскиот клуб. Актуелниот му е валиден до крајот на месецов.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО