Робертсон го прекинал тренингот

Левио бек на фудбалскиот состав Ливерпул, Енди Робертсон, го напушти последниот тренинг на Шкотска. Играчот на „црвените“ се соочува со мал здравствен проблем и затоа како мерка на претпазливост бил повлечен од тренингот на „килтите“.

Целата ситуација со внимание ја следат и луѓето од Ливерпул. Засега нема најава дали Робертсон ќе биде во комбинација за првите мечеви на ЕП.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО