Роналдо не запира, прв стрелец и во Саудиска Арабија

Португалецот, Кристијано Роналдо, првата ѕвезда на Ал Наср, сезонава во шампионатот на Саудиска Арабија даде 35 гола, на 31 натпревар, и е најефикасен во тамошната Прва лига.

Со тоа Роналдо (39) стана најдобар стрелец во шампионатите на четири земји, и е првиот фудбалер во историјата на кого тоа му успеало. Роналдо преходно беше најдобар стрелец на сезоната во Англија, со Манчестер јунајтед, во Шпанија со Реал Мадрид, и во Италија, со Јувентус.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО