Роналдо прв пат не даде гол во групната фаза

Кристијано Роналдо за прв пат во дресот на Португалија не успеа да постигне гол на европските или светските фудбалски шампионати во првата, групна фаза.

Неговата селекција вчера загуби од Грузија (1:2) во последното коло во групната фаза ,но оди натаму во нокаут фазата во која во осминафиналето ќе се сретне со Словенија, на 1 јли.

Роналдо беше меѓу стартерите, но не успеа да се запише во листата на стрелци. Поразот од Грузија беше прв за селекторот, Роберто Мартинез откако го презеде кормилото на „европските Бразилци“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО