Роналдо : Горд сум на остварувањето

Португалската фудбалска ѕвезда, Кристијано Роналдо, ќе собори уште еден рекорд во светскиот фудбал. Тој со настапот на Европското првенство во Германија, ќе стане рекордер со најмногу учества на континеталните собири.

– Горд сум што сум првиот играч кој играл на шест европски првенства. Тоа ја покажува долговечноста на мојата кариера – потенцираше 39-годишниот фудбалер. Неговата земја на ЕП ќе биде во група со Турција, Грузија и Чешка

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО