Романо: Роналдо и следната сезона ќе игра за Ал Наср

Кристијано Роналдо и следната сезона ќе остане да игра во Ал Наср. Ова го откри директорот на арапскиот клуб Гвидо Фиенга.

Неодамна се појавија шпекулации дека Роналдо е пред враќање во Европа, а дури имаше информации дека Алонсо сака да го доведе фудбалерот во Баер (Леверкузен).

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО