Челси бара 45 милиони евра за Лукаку

Челси повторно најави дека ќе го продаде Ромелу Лукаку ова лето. Белгискиот интернационалец минатата сезона играше за Рома како позајмен, а претходно за Интер и Челси кои ги имаа и неговите права.

Според новинарот Фабрицио Романо, клубот од „Стемфорд Бриџ“ бара 45 милиони евра за Белгиецот, сума која не е толку голема со оглед на тоа што Челзи сака да го ангажира Виктор Осимен, кој чини трипати повеќе.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО